دنیای مد همواره در حال تغییر است. به شکلی که بعد از چند مدت، استایل های از مد افتاد دوباره ترند می شوند. طبق همین قاعده بسیاری از آیتم های دهه 90 میلادی، امسال نیز ترند شده اند. رنگ های جیغ، نقش و نگارها، لباس ها و اکسسوری های اغراق آمیز که همه نگاه ها را به سمت خود جذب می کنند، مهمترین ویژگی ترندهای پاییز و زمستان امسال به شمار می روند. بنابراین تلفیقی از نوستالژی، انرژی مثبت پایان قرنطینه کرونا، لمسی از زرق و برق دهه 90، استایلی خاص را برای سرد ترین فصول سال به ارمغال آورده است.

از طرفی اشتیاق فراوان همه برای بیرون رفتن و نمایش لباس‌هایی که در این دو سال گوشه کمد خاک خورده اند، سبب شده است که ترندهای امسال، رنگ دیگری به خود بگیرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به 5 مورد از ترند های جذاب پاییز و زمستان بپردازیم.

قانون شکنی در ترندهای پاییز و زمستان 2021 با ست کردن جین با جین

در گذشته نپوشیدن جین با جین، جزو قوانین نانوشته و مهم دنیای مد بود. اما این قانون برای امسال فسخ شده و می توانید لباس های جین خود را بدون هیچ نگرانی دمده بودن، با هم ست کرده و مطابق با ترندهای جذاب 2021 باشید. اگر نمیخواهید دغدغه ست کردن رنگ ها و پارچه های متفاوت را داشته باشید، بهتر است ترکیب جین های تیره را حتما برای استایل خود امتحان کنید. اگر قد کوتاهی دارید، می توانید با یک سرهمی جین دمپا گشاد، حالتی کشیده به پاهای خود بدهید. همچنین می توانید با کمی خلاقیت، جین را با ساپورت های رنگ پا یا آیتم های دیگر، دقیقا مطابق با استایل مورد علاقه خود در آورید.

ست کردن جین با جین

بافت های ماکسی

لباس های بافتنی که به عنوان سمبل زمستان نیز می توان از آنها یاد کرد، امسل به طرز متفاوت تر و جذاب تری وارد دنیای مد شده اند. بافت های بلند تنگ یا گشاد با مدل های متفاوت، از جمله ترندهای پاییز و زمستان 2021 هستند. سعی کنید از کامواهایی با رنگ های خنثی استفاده کنید و برای تکمیل استایل مینیمالیست خود، از آیتم های زیر حتما استفاده کنید:

  • چکمه های ساق بلند
  • کفش های کتانی

اشارپ و پانچ

دمای پاییز به هیچ عنوان ثبات ندارد. گاهی صبح به شدت سرد و ظهر هم کاملا گرم و مطبوع است. پس پوشیدن یک پانچ یا اشارپ یک ایده عالی برای این دمای متغیر است. این اقلام برخلاف مورد قبلی، در گذشته نه چندان دور، جزو ترندها محسوب می شدند و امسال دوباره به زنجیره مد بازگشته اند. فقط کافیست یک پانچ را با چکمه های تا زانو که در تناژ رنگی مشابه باشند را با هم مچ کنید.

اشارپ و پانچ

رنگ هایی به سبک پاپ آرت در ترندهای پاییز و زمستان

رنگ های جیغ که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم، همانطور که اواخر دهه 90 را به وجد آوردند، قرار است زمستان امسال را نیز پر از شور و هیجان کنند. تنها قانون این ترند، استفاده از یک رنگ در پوشش است. به عنوان مثال اگر رنگ انتخابی شما زرد باشد، در کفش، کیف، شال، مانتو و… از رنگ زرد با همان تناژ استفاده کنید تا مطابق با این ترند باشید.

استفاده از خز های مصنوعی 

خز های طبیعی که همواره نشان دهنده ثروت و لاکچری بودن صاحب خود بوده اند، چندین و چند سال است که جای خود را به محصولات مشابه ولی مصنوعی داده اند. بدین ترتیب علاوه بر جلوگیری از کشته شدن حیوانات بی گناه، زمستان را نیز می توان به همان گرمی و لوکسی سابق سپری کرد. همچنین با در نظر گرفتن قیمت پایین تر این محصولات میتوان گفت که محبوبیت بیشتری نیز دارند.

به اطراف نگاه کن!

شاید الهام گرفتن از لباس های اسکی برای طراحی لباس های زمستانی چیز عجیبی نباشد. طراحان لباس برای گرم تر کردن زمستان 2021 دنیای مد، این بار از لباس های اسکی ایده گرفته اند. کلاه های یقه دار، کت های پشمی چند لایه، جامپسوت و اورال های راحت و پافر ها، جزو داغترین ترندهای پاییز و زمستان امسال قرار گرفته اند.

ترندهای پاییز و زمستان

سایه سبز در ترندهای پاییز و زمستان

اگر بخواهیم در مورد رنگ های ترند این فصل چیزی بگوییم، تن های مختلف سبز در صدر رنگ ها قرار می گیرد. این رنگ که نماد طبیعت و سرزندگی است، در برترین ایونت های فشن مورد استفاده طراحان قرار گرفته است. سبز نعنایی، زیتونی، کاهویی، سدری و… هیچ فرقی نمی کند. بگذارید رنگ سبز بر کمد شما نیز سایه بیندازد.