موسیقی روح و جسم را جلا می دهد!

موسیقی روح و جسم را جلا می دهد!

موسیقی جز جدانشدنی زندگی امروز بوده و از آن جایی که تمامی کارها و جزئیات زندگی ما تحت تاثیر حالات روحی ماست، زندگی بدون آن غیر قابل تصور است. با حالات مختلف روحی به دنبال موسیقی های متفاوت می رویم و بدین ترتیب موزیک همدم همه کارها می شود. هنگام رانندگی، پاکنویس جزوه های دانشگاهی، حاضر شدن برای قرار کاری، آشپزی و… هیچ چیزی جز یک آهنگ ملایم یا شاد، حال آدم را خوب نمی کند. جالب است بدانید که انتخاب سبک موسیقی، ارتباط مستقیمی با خلق و خو و روحیات افراد دارد. . با پخش یک آهنگ، علاوه بر روحمان، جسممان هم آرام می شود. حال می خواهیم درباره فواید موزیک تراپی بر انسان صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا از تاثیر موسیقی بر بدن شگفت زده شوید.

داروی قلب

طبق تحقیقات اخیر محققان، گوش دادن به موسیقی، علاوه بر اینکه روح و روان انسان را به آرامش دعوت می کند، داروی کم هزینه ای برای قلب است. اکثر متخصصان قلب در نقاط مختلف دنیا، برای تسریع روند بهبود بیمارن قلبی، بیماران خود را به گوش دادن به موسیقی های ملایم تشویق می کنند. موسیقی های آرام بخش و ملایم، ریتم قلب را عادی نموده و فشار خون را تنظیم می کند.

موسیقی یک مسکن بی ضرر است!

از دیگر تاثیرات موسیقی بر بدن، میتوان به توانایی خارق العاده آن در تسکین انواع درد ها اشاره کرد. بسیاری از درد هایی که هنوز درمان شیمیایی برای آنها یافته نشده است، توسط موسیقی به راحتی قابل درمان هستند.

سیستم ایمنی قوی، تنها با یک آهنگ

شاید باورش خیلی سخت باشد ولی بنا به یافته های اخیر روانشناسان، گوش دادن به موزیک مناسب، گلبول های سفید خون را افزایش داده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. این تحقیقات نشان داده است که موزیک تراپی ظرف 15 دقیقه، تاثیر مثبتی بر سیستم ایمنی بدن انسان می گذارد.

خداحافظی با فراموشی

یکی دیگر از تاثیرات موسیقی بر بدن، تقویت حافظه و افزایش قدرت یادگیری است. به این ویژگی موزیک، اثر موتزارت می گویند. طبق آزمایشی بر روی دانش آموزان این نتایج بدست آمد که گوش دادن به موسیقی کلاسیک حین مطالعه، این امکان را به دانش آموزان می دهد که موضوع را سریع تر و بهتر یاد بگیرند.

بدون استرس و شادتر زندگی کن!

همانطور که در ابتدای مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم، گوش دادن به موسیقی برای سلامت روح و روان ما مفید است. با گوش دادن به آهنگ های مختلف و خاطره انگیز، احساس شادی بیشتری می کنیم و تمامی استرس روزانه از بدنمان تخلیه می شود. به عنوان مثال: گوش دادن به یک موسیقی آرام و آهسته در ترافیک،  باعث کاهش عصبانیت و خشم شما شده، در نتیجه تا رسیدن به مقصد، حتی تا پایان روز آرامش بیشتری خواهید داشت. در واقع می توان با استفاده از موسیقی، بسیاری از بیماری های روحی و روانی را درمان نمود. 

تقویت تمرکز

اگر نمی توانید بر روی مسئله ای که در نظر دارید تمرکز کنید، بهتر است ابتدا یک آهنگ آرام و ملایم پخش کنید و بعد به چیزی که می خواهید فکر کنید. با این کار ذهنتان را هوشیار نگه می دارید و تمرکز بر روی موضوع مورد نظر را بهبود می بخشید. 

رژیم های لاغری سخت را فراموش کنید!

یکی دیگر از مزایای گوش دادن به موسیقی کنترل اشتها است. در آزمایشی، مشتریان رستورانی که موسیقی کلاسیک یا جاز می نواختند، غذای کمتری مصرف می کردند و در حین گوش دادن به موسیقی، از محیط بیشتر لذت می بردند.

آرام و راحت بخوابید

طبق یک مطالعه، افرادی که در به خواب رفتن و خواب راحت مشکل دارند، می توانند با گوش دادن به موسیقی بر این مشکل غلبه کنند. موسیقی خوابیدن را برای فرد آسان نموده و راه حلی بی نظیر برای مشکلات خواب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌های محصولات

X